KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 5931298
*
nr 593 1298
Akvarell
Signar -53, Kornhamnstorg, 31x24
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 augusti 2009
kl 18:32:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/8 11:59:54
1
150 kr
10/8 13:33:06
2
150 kr
10/8 13:33:33
2
200 kr
10/8 18:08:38
3
400 kr
10/8 18:27:50
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gamla stan kornhamnstorg stockholmiana stockholmsmotiv vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
*
Akvarell
nr 593 1298
Akvarell
Signar -53, Kornhamnstorg, 31x24
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 augusti 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/8 11:59:54 | 1 | 150 kr |
| 10/8 13:33:06 | 2 | 150 kr |
| 10/8 13:33:33 | 2 | 200 kr |
| 10/8 18:08:38 | 3 | 400 kr |
| 10/8 18:27:50 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gamla stan kornhamnstorg stockholmiana stockholmsmotiv vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20



